Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
380 results for "FGF basic/FGF2/bFGF Antibodies" in Products
FGF basic/FGF2/bFGF Antibodies
R&D Systems offers high quality FGF basic/FGF2/bFGF antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our FGF basic/FGF2/bFGF antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Avian, and more. Our catalog includes anti-FGF basic/FGF2/bFGF monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
(14)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Bovine |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #10060 |
| Applications: | ELISA(Cap) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #OTI3D9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(4)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #8W6M5 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
(6)
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat, Bovine, Equine |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #OTI3D9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(4)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #954824 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #10056 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #10043R |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #10060R |
| Applications: | ELISA(Cap) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #10044 |
| Applications: | ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
(3)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #10043 |
| Applications: | ELISA(Det) |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #013 |
| Applications: | IHC |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...