Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
899 results for "CD38" in Products
CD38 Products
CD38 is a type II transmembrane protein that functions as a signaling molecule and mediates the adhesion between lymphocytes and endothelial cells. It also functions enzymatically in the formation and hydrolyzation of the second messenger cyclic ADP ribose. In the hematopoietic system, CD38 is most highly expressed on plasma cells.
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, Simple Western, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2b Lambda Monoclonal Clone #1G7F4 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #6E12D |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
Clone HIT2 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HIT2 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #240742 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #240726 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1C9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1C9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #PD01-49 |
| Applications: | mIF, IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15572 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15572 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #240742 |
| Applications: | Flow |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu208 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Kappa Monoclonal Clone #NIMR-5 |
| Applications: | Flow |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Monoclonal Clone #BLR123H |
| Applications: | mIF, IHC, WB, Flow, ICC/IF, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #AT1 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #AT1 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #240742 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #240742 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #240742 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Kappa Monoclonal Clone #NIMR-5 |
| Applications: | B/N, Flow |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #003 |
| Applications: | WB, ELISA, IP |
Loading...