Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
50 results for "COASY" in Products
COASY Products
Biosynthesis of coenzyme A (CoA) from pantothenic acid (vitamin B5) is an essential universal pathway in prokaryotes and eukaryotes. COASY is a bifunctional enzyme that catalyzes the 2 last steps in CoA synthesis. These activities are performed by 2 separate enzymes, phosphopantetheine adenylyltransferase (PPAT; EC 2.7.7.3) and dephospho-CoA kinase (DPCK; EC 2.7.1.24), in prokaryotes (Daugherty et al., 2002 [PubMed 11923312]).[supplied by OMIM]
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3B3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3B3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #1H6 |
| Applications: | WB, ELISA, Mycoplasma |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #2A12 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #JE58-56 |
| Applications: | WB, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB3095 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Mycoplasma |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #7K2O6 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR2079 |
| Applications: | WB, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3B3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3B3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3B3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3B3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3B3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Loading...