Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
196 results for "Midkine Antibodies" in Products
Midkine Antibodies
R&D Systems offers high quality Midkine antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Midkine antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Rat. Our catalog includes anti-Midkine monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Midkine antibodies best suited for your needs by ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, Simple Western, IP |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1011522 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1011622 |
| Applications: | IHC, IP |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2284A |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1011522 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1011522 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1011522 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, IP |
Loading...