Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
241 results for "NECAB1" in Products
NECAB1 Products
The NECAB1 gene codes for a N-terminal EF-hand calcium-binding protein 1 that in isoform 1 is 351 amino acids long and 40 kDA and in isoform 2 is 100 amino acids long at 11 kDA. NECAB1 has been linked to diseases such as seizures, schizophrenia, alzheimer's disease, motor neuron disease, neuronitis, and neurodegenerative disease.
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL0580 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL0575 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #CL0576 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL0580 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL0575 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #CL0576 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4G8 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4G8 |
| Applications: | WB, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Monoclonal Clone #NECAB1/7680 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Monoclonal Clone #NECAB1/7677 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Monoclonal Clone #NECAB1/7680 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Monoclonal Clone #NECAB1/7677 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Monoclonal Clone #NECAB1/7676 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Monoclonal Clone #NECAB1/7676 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...