382 results for "CXCL1/GRO alpha/KC/CINC-1" in 产品
CXCL1/GRO alpha/KC/CINC-1 Products
CXCL1/GRO alpha/KC/CINC-1 is an ELR+ angiogenic chemokine that interacts with CXCR2/IL-8 RB to attract and activate neutrophils. It is produced at sites of microbial infection by macrophages, monocytes, Kupffer cells, hepatocytes, endothelial and epithelial cells, cardiac and vascular smooth muscle cells, fibroblasts, melanocytes, mast cells, and neurons. CXCL1 function is associated with the development and extent of atherosclerosis, Alzheimer’s disease, and tumor angiogenesis.
Simple Plex Mouse CXCL1/GRO alpha/KC/CINC-1 assay kit for use on Ella instrument. Contains cartridge, sample diluent SD09, and wash buffer.
| Reactivity: | Mouse |
| Applications: | Simple Plex |
| Reactivity: | Mouse |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Mouse |
| Sensitivity: | 2 pg/mL |
| Assay Range: | 15.6-1000 pg/mL (Cell Culture Supernates, Serum) |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #48415 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), B/N |
| Reactivity: | Mouse |
| Source: | E. coli |
| Accession #: | P12850 |
| Applications: | Bioactivity |
Contains 4 membranes - each spotted in duplicate with 40 different cytokine antibodies
| Reactivity: | Mouse |
| Applications: |
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Accession #: | P09341 |
| Applications: | Bioactivity |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
| Reactivity: | Human, Primate |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #20326 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), B/N, Flow, CyTOF-ready |
Contains 4 membranes - each spotted in duplicate with 36 different cytokine antibodies
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Contains 4 membranes - each spotted in duplicate with 105 different cytokine antibodies
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Contains 4 membranes-each spotted in duplicate with 111 different cytokine antibodies
| Reactivity: | Mouse |
| Applications: |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #31716 |
| Applications: | WB, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #124014 |
| Applications: | WB, B/N |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
| Reactivity: | Rat |
| Source: | E. coli |
| Accession #: | P14095 |
| Applications: | Bioactivity |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Primate |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #20326R |
| Applications: | ELISA(Cap), B/N, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #48415R |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #29702 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #251021 |
| Applications: | WB, B/N |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2176C |
| Applications: | WB, B/N |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1174A |
| Applications: | Flow |
For use with catalog numbers DGR00B, SGR00B, PDGR00B
| Reactivity: | Human |
| Applications: | ELISA, Ctrl |