Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
104 results for "Angiopoietin-like Protein 6/ANGPTL6" in Products
Angiopoietin-like Protein 6/ANGPTL6 Products
Angiopoietin-like, also known as angiopoietin-related proteins, are structurally related to the angiopoietins. They are secreted proteins with N-terminal coiled-coil domains and C-terminal fibrinogen-like domains. Unlike the angiopoietins, ANGPTLs do not bind Tie-2. Seven ANGPTL proteins have been identified (ANGPTL1 through 7).
| Reactivity: | Human |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #766544 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | CHO |
| Accession #: | Q8NI99 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Assay Range: | 78.1-5000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #856606 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #856630 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
Loading...
| Reactivity: | Human |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 0.19 ng/mL |
| Assay Range: | 0.31-20 ng/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #766544 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #766544 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #766544 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #766544 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #766544 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #766544 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #766544 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #766544 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #1A11 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3H8 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #856630 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #856630 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #856630 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #856630 |
| Applications: | ELISA |
Loading...