Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
289 results for "Chorionic Gonadotropin alpha Chain (HCG alpha) Antibodies" in Products
Chorionic Gonadotropin alpha Chain (HCG alpha) Antibodies
R&D Systems offers high quality Chorionic Gonadotropin alpha Chain (HCG alpha) antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Chorionic Gonadotropin alpha Chain (HCG alpha) antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, Immunoprecipitation, and more. These antibodies are reactive in Human, and Rat. Our catalog includes anti-Chorionic Gonadotropin alpha Chain (HCG ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #381012 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
(5)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, DB |
(2)
Loading...
Chorionic Gonadotropin alpha Chain (hCG alpha) Antibody (INN-hFSH-132) - (Alpha 4 epitope) - BSA Free
Catalog #:
NB100-62251
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #INN-hFSH-132 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Chorionic Gonadotropin alpha Chain (hCG alpha) Antibody (INN-hCG-5) - (Alpha 3 epitope) - BSA Free
Catalog #:
NB100-62265
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Monoclonal Clone #INN-hCG-5 |
| Applications: | IHC, WB, Func |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #2E6B3 |
| Applications: | WB, ELISA |
(3)
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #RM330 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
(2)
Loading...
Human Chorionic Gonadotropin alpha Chain ( alpha HCG) Alexa Fluor® 488‑conjugated Antibody
Catalog #:
FAB4169G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #381012 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Human Chorionic Gonadotropin alpha Chain ( alpha HCG) Alexa Fluor® 700‑conjugated Antibody
Catalog #:
FAB4169N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #381012 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Human Chorionic Gonadotropin alpha Chain ( alpha HCG) Alexa Fluor® 647‑conjugated Antibody
Catalog #:
FAB4169R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #381012 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Human Chorionic Gonadotropin alpha Chain ( alpha HCG) Alexa Fluor® 750‑conjugated Antibody
Catalog #:
FAB4169S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #381012 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Human Chorionic Gonadotropin alpha Chain ( alpha HCG) Alexa Fluor® 594‑conjugated Antibody
Catalog #:
FAB4169T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #381012 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Human Chorionic Gonadotropin alpha Chain ( alpha HCG) Alexa Fluor® 350‑conjugated Antibody
Catalog #:
FAB4169U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #381012 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Human Chorionic Gonadotropin alpha Chain ( alpha HCG) Alexa Fluor® 405‑conjugated Antibody
Catalog #:
FAB4169V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #381012 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Human Chorionic Gonadotropin alpha Chain ( alpha HCG) Alexa Fluor® 532‑conjugated Antibody
Catalog #:
FAB4169X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #381012 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HCGa/53 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM552 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Chorionic Gonadotropin alpha Chain (hCG alpha) Antibody (HCGa/53) - IHC-Prediluted
Catalog #:
NBP2-45135
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HCGa/53 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Chorionic Gonadotropin alpha Chain (hCG alpha) Antibody (SPM552) - IHC-Prediluted
Catalog #:
NBP2-45136
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM552 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #LHa/756 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Chorionic Gonadotropin alpha Chain (hCG alpha) Antibody (LHa/756) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP2-54500
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #LHa/756 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Chorionic Gonadotropin alpha Chain (hCG alpha) Antibody (HCGa/53) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP2-34630
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HCGa/53 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Chorionic Gonadotropin alpha Chain (hCG alpha) Antibody (SPM552) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP2-34794
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM552 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #HCGa/2728R |
| Applications: | IHC |
(2)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...