Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
231 results for "Fc gamma RIIA/CD32a Antibodies" in Products
Fc gamma RIIA/CD32a Antibodies
R&D Systems offers high quality Fc gamma RIIA/CD32a antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Fc gamma RIIA/CD32a antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Detection, Block/Neutralize, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Canine, and Transgenic Mouse. Our catalog includes anti-Fc gamma RIIA/CD32a monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI9G5 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI9G5 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #190723 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #190909 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #IV.3 |
| Applications: | ELISA, B/N, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #JE64-17 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #7.3 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #8.7 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #7.3 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #8.7 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #190723 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #190723 |
| Applications: | Flow |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #020 |
| Applications: | WB |
Loading...