Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
514 results for "L-Selectin/CD62L Antibodies" in Products
L-Selectin/CD62L Antibodies
R&D Systems offers high quality L-Selectin/CD62L antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our L-Selectin/CD62L antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Bovine, Chimpanzee, and more. Our catalog includes anti-L-Selectin/CD62L monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #4G8 |
| Applications: | ELISA(Cap), Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #95226 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #8C8B7 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, CyTOF-ready |
(5)
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #196021 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #95205 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1009120 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Clone FMC46 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #FMC46 |
| Applications: | IHC, Flow, IP |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
Clone DREG56 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #DREG56 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Chicken IgY Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #95218 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #Mel-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, Func |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #MEL-14 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Bovine, Chimpanzee |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #DREG-56 |
| Applications: | WB, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Bovine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #IVA94 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #95218 |
| Applications: | ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...