Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
130 results for "PRRX1 Antibodies" in Products
PRRX1 Antibodies
R&D Systems offers high quality PRRX1 antibodies from Novus Biologicals brand. Our PRRX1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and Chromatin Immunoprecipitation. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Rat. Our catalog includes anti-PRRX1 monoclonal, and polyclonal antibodies.
Choose the anti-PRRX1 antibodies best suited for your needs by reviewing citations, ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
(4)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
(25)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
(25)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Monoclonal Clone #CL14471 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
(6)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Monoclonal Clone #CL14471 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
(6)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #1E2 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
(3)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF, ChIP |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL14469 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL14469 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL14469 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Monoclonal Clone #CL14471 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1E10 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...