Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
206 results for "CS Citrate Synthase" in Products
CS Citrate Synthase Products
The protein encoded by the CS Citrate Synthase gene is a Krebs tricarboxylic acid cycle enzyme that catalyzes the synthesis of citratefrom oxaloacetate and acetyl coenzyme A. The enzyme is found in nearly all cells capable of oxidative metablism. Thisprotein is nuclear encoded and transported into the mitochondrial matrix, where the mature form is found. (provided byRefSeq)
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Zebrafish |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1761 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Zebrafish |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #2061 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL2545 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL2553 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL2579 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #CL2561 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL2545 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL2553 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL2579 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #4Z10Z8 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL2548 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #CL2561 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL2548 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1081813 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB780 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Mycoplasma |
Loading...
| Reactivity: | Non-species specific |
| Applications: | Func |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1081813 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1081813 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1081813 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1081813 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1081813 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1081813 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1081813 |
| Applications: | IHC |
Loading...