Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
196 results for "Dengue Virus 1 NS1" in Products
Dengue Virus 1 NS1 Products
Dengue virus is a single -stranded, positive-sense RNA virus belonging to the Flavivirdae family and is the causative agent of Dengue fever (1-3). Other viruses in the same family include Japanese encephalitis virus, West Nile virus, and yellow fever (2,3). The Dengue virus is primarily transmitted through Aedes mosquito bites, with 100-400 million people infected annually and approximately 20,000 deaths worldwide per year (1,3). There are four known Dengue virus serotypes (DENV 1-4) that share ...
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #969973 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #971305 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #GT4212 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #969956 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | P17763 |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #971332 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #973602 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #973604 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #GT1061 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1991 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #2 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #12 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #969973 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #969973 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #969973 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #969973 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #969973 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #969973 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #969973 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #969973 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #969956 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #969956 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #969956 |
| Applications: | WB |
Loading...