Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
144 results for "F4/80 Antibodies" in Products
F4/80 Antibodies
R&D Systems offers high quality F4/80 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our F4/80 antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Bacteria - Escherichia coli, Nematode - Caenorhabditis elegans, and more. Our catalog includes anti-F4/80 monoclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #Cl:A3-1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
(15)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #BM8 |
| Applications: | KO, IHC, WB, Flow, ICC/IF |
(4)
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #PSH0-85 |
| Applications: | IHC, WB |
(3)
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #PSH01-87 |
| Applications: | IHC, WB |
(3)
Loading...
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #4J7L6 |
| Applications: | IHC, ELISA |
(3)
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 kappa Monoclonal Clone #CI:A3-1 |
| Applications: | IHC, Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
F4/80 Antibody (Cl:A3-1 (recombinant version)) - Chimeric - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP2-81029
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #Cl:A3-1 (recombinant version) |
| Applications: | IHC, Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Kappa Monoclonal Clone #Cl:A3-1 (recombinant version) |
| Applications: | IHC, Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #Cl:A3-1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 2 More |
(2)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #Cl:A3-1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 2 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #Cl:A3-1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 2 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #Cl:A3-1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 2 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #Cl:A3-1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 2 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #521204 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #Cl:A3-1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 2 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...