Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
276 results for "TACI/TNFRSF13B" in Products
TACI/TNFRSF13B Products
TACI, transmembrane activator and CAML-interactor, is a member of the TNF receptor superfamily (TNFRSF). Within the TNFRSF, it shares the highest homology with BCMA. TACI and BCMA both bind APRIL and BLyS/BAFF, members of the TNF superfamily. TACI is expressed on the cell surface of B cells and activated, but not resting, T cells. Human and mouse TACI share 54% amino acid sequence identity.
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165609 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #166010 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), Flow, CyTOF-ready |
Loading...
Clone 165604 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165604 |
| Applications: | Flow |
Loading...
Clone 165604 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165604 |
| Applications: | B/N, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Det) |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #8F10 |
| Applications: | IHC, Flow, Func |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #166010 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
Loading...
Clone 165604 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165604 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165609 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165609 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165609 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165609 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165609 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165609 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165609 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #165609 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #166010 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N, Flow, CyTOF-ready |
Loading...