448 results for "HGF" in 产品
HGF Products
HGF (Hepatocyte Growth Factor, Scatter Factor) induces the proliferation and migration of epithelial cells, hepatocytes, chondrocytes, keratinocytes, melanocytes, endothelial cells, and many tumor cells. During organogenesis and tissue repair, HGF promotes epithelial/endothelial morphogenesis by inducing cell scattering and branching tubulogenesis. It also supports insulin production by pancreatic beta cells, neuronal survival, and immune tolerance. HGF is secreted as a propeptide that is ...
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Mouse |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 24.1 pg/mL |
| Assay Range: | 156-10000 pg/mL (Cell Culture Supernates, Serum, EDTA Plasma, Heparin Plasma, Citrate Plasma) |
| Applications: | ELISA |
Analyzed by SEC-MALS
| Reactivity: | Mouse |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q53WS5 |
| Applications: | Binding Activity |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | P14210.2 |
| Applications: | Bioactivity |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #24612 |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Simple Plex Human HGF assay kit for use on Ella instrument. Contains cartridge, sample diluent SD13, and wash buffer.
| Reactivity: | Human |
| Applications: | Simple Plex |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Sensitivity: | 12.1 pg/mL |
| Assay Range: | 62.5-4000 pg/mL (Cell Culture Supernates, Tissue Homogenates, Serum, Platelet-poor EDTA Plasma) |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Assay Range: | 125-8000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap) |
Contains 4 membranes - each spotted in duplicate with 105 different cytokine antibodies
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Contains 4 membranes-each spotted in duplicate with 111 different cytokine antibodies
| Reactivity: | Mouse |
| Applications: |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
Contains 4 membranes - each spotted in duplicate with 55 different angiogenesis antibodies
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
| Reactivity: | Mouse |
| Assay Range: | 156-10000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #24516 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap) |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #7-2 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1D2 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1D2 |
| Applications: | IHC, WB |
Contains 4 membranes - each spotted in duplicate with 53 different angiogenesis antibodies
| Reactivity: | Mouse |
| Applications: |
| Reactivity: | Canine |
| Source: | Sf 21 (baculovirus) |
| Accession #: | Q867B7 |
| Applications: | Binding Activity, Bioactivity |
| Reactivity: | Human |
| Source: | Sf 21 (baculovirus) |
| Accession #: | P14210 |
| Applications: | Bioactivity |
For use with catalog number DHG00B
| Reactivity: | Human |
| Applications: | ELISA |