Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
262 results for "AIF-1/Iba1 Antibodies" in Products
AIF-1/Iba1 Antibodies
R&D Systems offers high quality AIF-1/Iba1 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our AIF-1/Iba1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Multiplex Immunofluorescence, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Canine, and more. Our catalog includes anti-AIF-1/Iba1 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Equine, +1 More |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, ELISA, Dual ISH-IHC, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ELISA, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #JM36-62 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL22 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #603102 |
| Applications: | mIF, IHC, COMET |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ELISA, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #CL10930 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL10936 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #031 |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1261 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rAIF1/1909 |
| Applications: | IHC, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rAIF1/1909 |
| Applications: | IHC, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #CL10930 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL10936 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #2A2-B6 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #145 |
| Applications: | WB, ELISA, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #603102 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #603102 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #603102 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #603102 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #603102 |
| Applications: | IHC |
Loading...