Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
174 results for "Annexin V" in Products
Annexin V Products
Annexin V is a member of a calcium and phospholipid binding family of proteins with vascular anticoagulant activity. It is also known as PP4, PAP I, CPB-I, CaBP33, VACa, anchorin CII, lipocortin-V, endonexin II, and thromboplastin inhibitor.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #38701 |
| Applications: | KO, IHC, WB, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #1F4-1A5 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Simple Western, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3B9B7 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #39103 |
| Applications: | KO, WB, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine, Bovine, Canine, Equine, +3 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C13 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine, Bovine, Canine, Goat, +2 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C10-1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3B9F3 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S08-3A4 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #9A5M8 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB650 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Mycoplasma |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #38701 |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #38701 |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #38701 |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...