Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
478 results for "IL-1 alpha/IL-1F1 Antibodies" in Products
IL-1 alpha/IL-1F1 Antibodies
R&D Systems offers high quality IL-1 alpha/IL-1F1 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our IL-1 alpha/IL-1F1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Cotton Rat, and more. Our catalog includes anti-IL-1 alpha/IL-1F1 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #4414 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), B/N, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #40508 |
| Applications: | ELISA(Cap), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI2F8 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Hamster IgG Monoclonal Clone #ALF161 |
| Applications: | WB, B/N, IP |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI2F8 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Porcine |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #4414R |
| Applications: | ELISA(Cap), B/N, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3405 |
| Applications: | B/N, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #59015 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap) |
Loading...
| Reactivity: | Cotton Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #85733 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Cotton Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #140221 |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone # Hu146 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Monoclonal Clone #1042742 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1042710 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1042708 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det), ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
Loading...