Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
141 results for "Apolipoprotein C-II/ApoC2" in Products
Apolipoprotein C-II/ApoC2 Products
The apolipoproteins are a structurally-unrelated group of proteins that have some association with the transport of lipids in blood. Apolipoproteins, plus phospholipids, cholesterol and triglycerides, form spherical particles with a lipid/hydrophobic center and a (apolipo)protein coat. The apolipoprotein coat promotes aqueous solubility and serves as a ligand for lipoprotein receptors. HDL may contain apolipoproteins A, C, D, E, J, L and M, while LDL contains apolipoproteins B and E.
ApoAI ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2554A |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2554B |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2554A |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2554A |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2554A |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2554A |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2554A |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2554A |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2554A |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2554A |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3E4 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 1.88 ng/mL |
| Assay Range: | 3.13 - 200 ng/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Monkey |
| Sensitivity: | 1.88 ng/mL |
| Assay Range: | 3.13 - 200 ng/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Sensitivity: | 1.88 ng/mL |
| Assay Range: | 3.13 - 200 ng/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...