513 results for "Carbonic Anhydrase IX/CA9" in Products
Carbonic Anhydrase IX/CA9 Products
Carbonic anhydrases catalyze the reversible reaction of CO2 + H2O = HCO3- + H+, which is fundamental to many processes such as respiration, renal tubular acidification and bone resorption. Human members of the CAs are secreted (CA6), membrane-bound (CA4, 9 to 12 and 14), cytosolic (CA1 to 3, 7, 8 and 13) or mitochondrial (CA5A and 5B). Some CAs may serve as markers for tumors and hypoxia. A subset of CAs lack CA activity due to point mutations but retain esterase function.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Plant |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, Dual ISH-IHC, + 7 More |
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #2D3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 1 More |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #303123 |
| Applications: | ELISA(Cap), Flow, IP, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q16790 |
| Applications: | Enzyme Activity |
Simple Plex Human Carbonic Anhydrase IX/CA9 assay kit for use on Ella instrument. Contains cartridge, sample diluent SD13, and wash buffer.
| Reactivity: | Human |
| Applications: | Simple Plex |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #2D3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 1 More |
| Reactivity: | Human, Equine |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #66.4.C2 (PN-15) |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #303104 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Applications: | AC |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1349A |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Equine |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #PN-15 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Equine |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #PN-15 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Control for use with Human Carbonic Anhydrase IX/CA9 Simple Plex Cartridge Kit
| Reactivity: | Human |
| Applications: | Ctrl, Simple Plex |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #rCA9/9937 |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #CA9/9621R |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #rCA9/9937 |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #CA9/9621R |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Equine |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #66.4.C2 (PN-15) |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Equine |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #SPM314 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Equine |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #SPM487 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Equine |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #CA9/781 |
| Applications: | IHC, WB |