Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
388 results for "CD90/Thy1 Antibodies" in Products
CD90/Thy1 Antibodies
R&D Systems offers high quality CD90/Thy1 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our CD90/Thy1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Canine, and more. Our catalog includes anti-CD90/Thy1 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-CD90/Thy1 antibodies best ...
| Reactivity: | Human, Porcine, Canine |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
(8)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OX-7 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP |
(5)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #Thy-1A1 |
| Applications: | KO, Flow |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2c Kappa Monoclonal Clone #G7 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, Func |
(7)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #7E1B11 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF |
(9)
Loading...
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OX-7 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
(5)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #JF10-09 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(10)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #Thy-1A1 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #778053 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #Thy-1A1 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
(6)
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #CL1028 |
| Applications: | IHC, WB |
(6)
Loading...
Clone 5E10 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #5E10 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Mouse, Human (Negative), Rat (Negative) |
| Details: | Mouse IgG3 Monoclonal Clone #1aG4/C5 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Func, CyTOF-ready |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #783922 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #Thy-1A1 |
| Applications: | Flow |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #778053 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine, Canine |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine, Canine |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine, Canine |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine, Canine |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine, Canine |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine, Canine |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...