Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
548 results for "Osteopontin/OPN Antibodies" in Products
Osteopontin/OPN Antibodies
R&D Systems offers high quality Osteopontin/OPN antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Osteopontin/OPN antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Bovine, Canine, and more. Our catalog includes anti-Osteopontin/OPN monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), B/N, ICC/IF |
(21)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ELISA, B/N, Dual ISH-IHC, ICC/IF |
(23)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1B20 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Simple Western, IP |
(11)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #223126 |
| Applications: | WB, Flow, Simple Western |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #190312 |
| Applications: | IHC |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2139B |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(4)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit Serum Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, IP |
(4)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1B20 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Simple Western, IP |
(4)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(7)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #223112R |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2579A |
| Applications: | IHC, B/N, ICC/IF |
(4)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det), ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(5)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI5E4 |
| Applications: | IHC, WB |
(9)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Mink, +2 More |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #OSP/4589 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, Func |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Mink, +2 More |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #OSP/4589 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, Func |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #223126 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #7C5H12 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
(5)
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2579D |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL10686 |
| Applications: | IHC |
(6)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Mink, +2 More |
| Details: | Rabbit IgG1 kappa Monoclonal Clone #OSP/8693R |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Mink, +2 More |
| Details: | Rabbit IgG1 kappa Monoclonal Clone #OSP/8693R |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...