Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
769 results for "VEGF Antibodies" in Products
VEGF Antibodies
R&D Systems offers high quality VEGF antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our VEGF antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Avian - Chicken, and more. Our catalog includes anti-VEGF monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-VEGF antibodies best suited for your ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), B/N |
(4)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Primate |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #26503 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), B/N |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Porcine, Canine |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #VG1 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
(22)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N, Dual ISH-IHC, ICC/IF |
(8)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
(8)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Primate |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
(4)
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat, Porcine, Bovine, Goat, +1 More |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #VG76e |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Func |
(6)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #56-1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Porcine, Canine |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #VG1 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 1 More |
(11)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Bovine, Canine, +3 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu101 |
| Applications: | B/N |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #39917 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat, Porcine, Bovine, Sheep |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #VG76e |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Func |
(4)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Primate |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #26503R |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), B/N |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Canine |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #123704 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Rabbit |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #VEGF/1063 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
(3)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #VG1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
(4)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Zebrafish |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #211615 |
| Applications: | WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Canine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #247109 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #156902 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #146213 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Rabbit |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #VEGF/1063 |
| Applications: | IHC |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...