Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
211 results for "ERK2 Antibodies" in Products
ERK2 Antibodies
R&D Systems offers high quality ERK2 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our ERK2 antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Multiplex Immunofluorescence, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, and more. Our catalog includes anti-ERK2 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-ERK2 antibodies best suited ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | mIF, IHC, WB, Flow, Simple Western, + 1 More |
(14)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western |
(15)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #269434 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Simple Western, CyTOF-ready |
(12)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #216703 |
| Applications: | IHC, WB |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #631122 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF, Simple Western |
(5)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI6E5 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
(9)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI6E5 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
(9)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
(7)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #798508 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
(7)
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2K9N9 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
(5)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #4C11 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
(3)
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #10C7 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
(3)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-MAPK1-1D1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
(3)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-MAPK1-1D1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, WB, ICC/IF |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #RM483 |
| Applications: | IHC, WB |
(3)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #269434 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #24GB3095 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Mycoplasma |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #C3B12-R |
| Applications: | WB |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #5-D2-R |
| Applications: | WB |
Loading...
Human/Mouse/Rat Phospho-ERK1/ERK2 (ERK1 T202/Y204, ERK2 T185/Y187) Alexa Fluor® 700-conjugated Antibody
Catalog #:
IC1018N
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #269434 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...