Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
572 results for "Integrin beta 1/CD29 Antibodies" in Products
Integrin beta 1/CD29 Antibodies
R&D Systems offers high quality Integrin beta 1/CD29 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Integrin beta 1/CD29 antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Bovine, and more. Our catalog includes anti-Integrin beta 1/CD29 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #P5D2 |
| Applications: | KO, B/N, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
(5)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #P4C10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, B/N, Flow, + 2 More |
(7)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Canine |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, WB, Flow, ICC/IF, Simple Western, + 1 More |
(10)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, Simple Western, CyTOF-ready |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #4B7R |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #265917 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Canine |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Simple Western, ChIP |
(8)
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine, Monkey, Primate |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3B6 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, CyTOF-ready |
(7)
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine, Equine |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #419127 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
(5)
Conjugate
Catalog #
Loading...
Clone MEM-101A was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human, Porcine, Canine, Mouse (Negative) |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-101A |
| Applications: | WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #P4C10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, B/N, Flow, + 3 More |
(5)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #12G10 |
| Applications: | IHC, ELISA, Flow, Mycoplasma |
(5)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #P5D2 |
| Applications: | KO, Flow |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
(6)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15606 |
| Applications: | IHC, WB |
(6)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15622 |
| Applications: | IHC, WB |
(6)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #265917 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15606 |
| Applications: | IHC, WB |
(6)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15622 |
| Applications: | IHC, WB |
(6)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody. Clone K20 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #K20 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #419119 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
(3)
Loading...
| Reactivity: | Human, Canine |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Canine |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...